Love + Math: Second Edition

Love + Math

$25.98
Skip to product information
Love + Math: Second Edition

Love + Math

$25.98 Unit price $25.98 each

Math is all around us! Whether we're measuring ingredients for baking cupcakes, dividing up slices of pizza, or figuring out the time on a clock, math is constantly at work. With Love + Math, we can show kids how fun and exciting math can be. By using engaging examples and vibrant illustrations, we can help children see the beauty of math in the world around them. Let's transform "I hate math" into "I love math" by showing kids the wonders of mathematics in everyday life!

You may also like